Rudbekia

Rudbekia błyskotliwa to piękna bylina o pięknych i dużych kwiatach, ich płatki są intensywnie żółte do pomarańczowożółtych, otaczające koszyczek złożony z ciemnych kwiatów rurkowych.    

Kwitnie już od lipca aż do później jesieni, jest roślina miododajną, wabiącą pszczoły i motyle do naszego ogrodu .
Roślina o sztywnych wyprostowanych pędach osiąga około 40-70 cm wysokości, kształt jej liści zależny jest od wysokości w dolnych partiach są dość duże, szerokie i ząbkowane, górne mniejsze, węższe i całobrzegie. Pędy i liście pokryte są drobnymi włoskami.
Rudbekia najlepiej kwitnie w glebie, żyznej i próchnicznej o odczynie lekko kwaśnym. Jest mało wymagająca, tolerancyjna i łatwa w uprawie. Na jednym miejscu może rosnąć wiele lat. Lubi rosnąć w pełnym słońcu, choć toleruje także lekki półcień. Woda niezbędna jest podczas intensywnego wzrostu.

Usuwanie przekwitłych kwiatów pobudza roślinę do ponownego kwitnięcia,  Rudbekie, szczególnie podczas długotrwałej suszy, mozgą być atakowane przez mszyce i przędziorki.

Rudbekia błyskotliwa doskonale nadaje się na rabaty, nasadzenia naturalistyczne i łąki kwietne. Jej kwiaty kojarzą się ze starymi wiejskimi ogrodami. Można ją sadzić pojedynczo lub w grupach z innymi kwiatami.

Kwiaty rudbekii nadają się także do cięcia i długo zachowują świeżość w wazonie.

Kontakt

ul. Działkowa, 43-331 Dankowice
tel. +48 33 845 73 34
kom. +48 509 359 792

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek: od 700 - 1500
sobota: po wcześniejszym umówieniu.

Szkółka nie prowadzi sprzedaży detalicznej, obsługiwani są tylko klienci hurtowi

Napisz do nas

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)