Veronica przetacznik

Veronica przetacznik
Przetacznik kłosowy to wytrzymała bylina, kwitnąca na niebiesko-różowo w zależności od odmiany, doskonale czuje się w suchych, dobrze nasłonecznionych ogrodach.

Wytrzymała roślina lubiąca "surowe" warunki, doskonale poradzi sobie sama w ogrodzie czy na balkonie. Niewielkie rozmiary i obfite kwitnienie oraz łatwość uprawy sprawia, że dla rośliny powinno znaleźć się miejsce w każdym ogrodzie.
Przetacznik to bylina dorastająca w zależności od odmiany 20-50cm wysokości, tworząca zwarte kępy o sztywnych łodygach o zielonymi, lancetowatymi liśćmi.

W lipcu na wyprostowanych końcach łodyg pojawiają się długie, kłosy kwiatowe w intensywnych  niebieskofioletowym, różowym i białym kolorze. Roślina cieszy nas swymi kwiatami przez blisko 2 miesiące, wypuszczając co rusz nowe kwiatostany.

Jesienią roślina zwykle zostaje ścięta przez pierwsze przymrozki i wtedy też zysach.


opis niedostepnyStanowisko
Przetaczniki są łatwe w uprawie należy je posadzić i o nich  zapomnieć. Lubia stanowisko słoneczne i suche,  bardzo oszczędne nawożenie, wtedy lepiej kwitnie.  W takich warunkach najlepiej rosną i kwitną.
Roślina powinna mieć sucho i ciepło, lubi gleby wapienne o wysokim pH, ale poradzi sobie posadzona w glebie o obojętnym, a nawet lekko kwaśnym odczynie.
Bardzo nie lubi stojącej wody oraz przelewania, woli suszę i słoneczne, południowe stanowiska.  Słabe kwitnienie jest oznaką zbyt dużej zawartości azotu lub wilgoci w glebie.
Przetaczniki są w pełni mrozoodporne na terenie całego kraju.

Zastosowanie
Specyficzne upodobania rośliny oraz jej termin kwitnienia pozwala na komponowanie z jej udziałem letnich, słonecznych rabat. Miododajne kwiaty zebrane są w wąskie, kłosowate kwiatostany.
Nadaje się do obsadzania skrzynek balkonowych,  na rabaty, doskonale czuje się w ogrodach skalnych i na kwiatowych murkach.

Kontakt

ul. Działkowa, 43-331 Dankowice
tel. +48 33 845 73 34
kom. +48 509 359 792

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek: od 700 - 1500
sobota: po wcześniejszym umówieniu.

Szkółka nie prowadzi sprzedaży detalicznej, obsługiwani są tylko klienci hurtowi

Napisz do nas

Realizacja: HEXADE.COM (Grafik, projektant, webdesigner)